Bahçe için mobilya seçimi nasıl olmalı?

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte vaktimizin çoğunu bahçelerimizde geçiriyoruz bu alanlara mobilya seçerken en önemli nokta mobilyaların boyutu ve şekli oluyor. Bahçenize uygun mobilya seçiminde size harika önerilerimiz var. Bahçe mobilyası nasıl seçilir? İşte detaylar…

Yaz sıcağında şüphesiz vaktimizin çoğunu bahçelerimizde geçiriyoruz. Bahçelerimizde vakit geçirirken mobilyaların birbirine uyumu da bizim için önemli bir nokta genellikle seçmekte en zorlandığımız mobilya masa oluyor bahçenize uygun masayı bulmak için bilinmesi gereken detayları birlikte görelim.

Bahçe için masa seçimi nasıl yapılır?

Bahçeniz normal bahçelere göre biraz küçük kalıyorsa masa seçme konusunda pekte özgür olamazsınız. Çünkü kişilerin masanın etrafında rahatça hareket edebileceği büyüklükte bir masa tercih etmek gerekiyor.

Bahçeniz masanın sürekli olarak kalabileceği kadar büyük değilse katlanabilir masa ve sandalyelere yönelebilirsiniz. Böylelikle dar alanınızı güzel boşluklar yaratabilirsiniz.

Bahçenin büyüklüğünün yanı sıra şeklinin de önemli olduğunu bilmek gerekir. Daha çok iç mekanlarda kullanılan dikdörtgen masalar maksimum oturma sağladığı için kullanılabilir.

Büyük bir bahçeniz var ise oval masaları da tercih edebilirsiniz. Ahşap bir oval masa kullanarak kendinize özel oturma alanı oluşturabilirsiniz.

Ahşap masa demişken ortama sıcaklık katan ve her dekorasyonla uyum sağlayabilen ve dayanıklı bir malzeme olan masif ahşabı değerlendirebilirsiniz. Daha modern bir görünüm seviyorsanız her zaman popüler olan cam yüzeyli masayı tercih edebilirsiniz ancak çok fazla toz ve kir tutabilir bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Tatildeymiş hissini fazlasıyla veren sentetik rattan oluşan masa ve sandalyeleri alarak tatil havasına girebilirsiniz. Yalnız bu masaları alırken güneşe olan dayanıklılığına bakmalısınız.

Temizlikle uğraşmak istemiyorum pratik ve kolay taşınabilen bir masa istiyorsanız plastik masalara yönelebilirsiniz. Diğer masalara nazaran daha uygun fiyatlı oluşu bütçenize az bir etkisi olacaktır ayrıca yağmurdan etkilenmeyişi bahçenizde kullanmanızda size avantaj sağlar.

Kontrol Edin

BASSİ LÜX MOBİLYA

Lüks Mobilya Markaları ve Koltuk Takımı Modelleri Modoko, Türkiye’nin en büyük mobilya merkezlerinden biri. Birbirinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir