Bir Ressamın Dairesi Nasıl Olur?

Ünlü bir macar ressamın Budapeşte de yer alan studyo tipi dairesini inceleyerek ressamların ev dekorasyonundaki fikirlerini görmek istedik.

Eskizaman fabrikalarında kullanılan tuğlalardan oluşan duvar ve duvar arasındaki metal kolonları ve siyah renkli dokunun vermiş olduğu ağır bir havası olan salon merdiven tarzı bir yapıyla evden biraz yükseltilmiş.

Bir Ressamın Evi 01

Salonla mutfak aynı odada olmasına rağmen oturma bölümü ile mutfak ve yemek bölümü arasında kot farkı oluşturularak birbirinden ayrı olmaları sağlanmış.

Ressam evi diyince duvarda portreler vs. akla geliyor olabilir ama sadelik daha çok ön planda görünüyor.

Aydınlatma ve renklerde oldukça çarpıcı bir dekorasyon kullanılmış diyebiliriz. Özellikle mutfakdaki avize evin duvar ve dokusuyla uyumlu ama bir o kadar da sıra dışı.

Bir Ressamın Evi 02

Tabi evin en güzel bölümü manzarası diyebiliriz. Oldukça yüksek bir açıdan etrafa hakim olan büyük bir penceresi olan evin pencere bölümünde özel bir oturma köşesi oluşturulmuş.

Bir Ressamın Evi 03

Merdivenlerin demir olması duvar ve krişlerin de bütünlüğü ile eski bir fabrika havası yaratılmış olan evde mutfak bölümünde özellikle geceleri için loş bir aydınlatma yapılarak odada ayrı bir görüntü sağlanmış.

Bir Ressamın Evi 06

Tabiki evin en güzel yeri olan diğer bölümlerden kot farklı ile yükseltilmiş olan oturma köşesi tam olarak oda gibi olmasa da 2-3 kişi ile rahatça oturup güzel sohbet edilebilecek bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Tabi böyle bir manzarada evin önünün alabildiğine boş olması da çok güzel bir avantaj olarak görünüyor.

Bir Ressamın Evi 07

Yatak odasında ise aşırı derece sade olan ve pastel renklerin hakim olduğu dekorasyonda tavandaki aydınlatma için yapılmış olan dekor dışında özel bir bölüm yok gibi görünüyor.

Gösterişten şaşadan uzak sade ama koyu renklerde güzel bir ev tasarımı olan bu ressamın budapeştedeki evi aslında ressamların tablolarındaki karmaşadan ziyade evlerinde sadeliği sevdiğini de gösteriyor diyebiliriz.

 

Kontrol Edin

Bu Sene Renkler Çok Moda – Saloni Mobilya

Saloni, Colorium Serisi ile renklerin ve desenlerin şıklığını evlerinizi taşımaya hazırlanıyor. 2022 mobilya sezonunda öne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir