Evini Yenilemek İsteyenler İçin 2021 Dekorasyon Trendleri

Evinize yeni bir soluk kazandırmak istiyorsanız en yeni trendleri mercek altına almanızın vakti geldi. 2021 dekorasyon trendleri sayesinde ilham alabilir ve evinize nasıl bir hava kazandıracağınıza daha kolay karar verebilirsiniz. Peki, trendler hangi stilleri işaret ediyor? Sizler için araştırdık. İşte sonuçlar…

  • Cottagecore

Son zamanlarda dekorasyonda cottagecore trendi ön plana çıkıyor. Bu stil ise doğaya olan özlemden hayat buluyor. Dolayısıyla kent insanı tarafından soft renklerin ve bol miktarda çiçek desenlerinin kullanıldığı cottagecoretrendinin çok sevilmesi gayet normal! Doğayı iç mekanlara, yaşam alanlarına taşıyan bu stili siz de evinize uyarlayabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece yaşam alanlarınızda floral desenlere yer açmak olacak.

  • Rustik

Elbette sizin de dikkatinizi çekmiştir, rustik stil de son yıllarda bir hayli yükselişte! Eskimiş ahşap görünümler, duvar panelleri ve bol miktarda asimetrik duruş! İşte rustik bir atmosfer yakalamanın temelinde bu unsurlar bulunuyor. Eskimiş mobilyalarınızı değiştirmek yerine sadece cilalayarak siz de evinizde bu havanın hakim olmasını sağlayabilirsiniz. Oldukça az miktarda dekoratif obje kullanmaya da özen gösterin. Çünkü bu stilde ön planda olan mobilyalardır.

  • Fonksiyonellik

İşlevsel bir yaşam alanı oluşturma ve her bir metrekareyi kullanım alanına dönüştürme de bir trend haline geldi. ‘Fonksiyonellik’ olarak adlandırılan bu yeni trend özellikle küçük evlerde yaşayanlar için en ideal seçim olabiliyor. Çünkü bol miktarda askı, raf ve kapı üstüne kurulan saklama alanları ile ön plana çıkan bu trend sayesinde küçük bir mekanın daha kullanışlı bir form kazanması sağlanabiliyor. Dilerseniz evinizin sadece küçük alanlarında da bu trendi uygulayabilirsiniz.

  • Feng Shui

Artık bu felsefeyi duymayan kalmadı. Enerji, denge ve uyum üzerine kurulu olan fengshui dekorasyon stilinin en çok tercih edilenlerden biri olduğunu da bilmeyenler için aktaralım. Bu dekorasyonu özellikle mutfak ve banyonuz için tercih edebilirsiniz. Söz konusu stile uygun banyo seramik modellerini tercih ederek banyonuzda sizi bile çok şaşırtacak bir uyum yakalayabilirsiniz. Seramik modellerini bulmak için rotanızı uzaklara çevirmeniz gerekmiyor. VitrA internet sitesinde yukarıda sıraladığımız tüm stillere uygun seramik modellerini geniş bir seçenek yelpazesi halinde görebilirsiniz.

Kontrol Edin

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı ?

Evimizde geçirdiğimizden daha fazla zamanı ofislerde geçiririz. Ofis de konforlu ve daha verimli çalışma ortamı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir