Macitler Mobilya Dünya Markası Olma Yolunda İlerliyor.

Nijerya ve İsviçre mobilya mağazalarının yanı sıra avrupa ve ortadoğuda yeni mağazalar açma hedefi olan Serdal Macit ile hedeflerini konuştuk.

Tamamen doğal büyüme ile kaliteli bir mobilya markası olan Macitler Mobilya yönetim kurulu başkanı Serdal Macit ile mobilya sektörünü, yurtdışı ihracat hedeflerini ve bir mobilya sektöründe bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Macitler Mobilyayı konuştuk.

Bir aile marangozhanesinden bugün İsiçvre ve Nijeryada mağazası olan ve Türkiyenin mobilya merkezleri olan MASKO, MODOKO, SİTELER ANKARA’da en merkezi konumlarında showroomları olan yurtdışına açılmış durumda. Bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Macitler Mobilyanın en büyük avantajının her birinin mobilya sektöründen yetişme olan kardeşleri ile birlikte bir aile şirketi olduğunu belirten Serdal Macit ailenin yeni yetişen neslininde Mobilya ve Mimarlık üzerine eğitim almış geniş vizyonlu bireyler olmasından dolayı Macitler’in geleceğini çok farklı konumlarda gördüğnü belirtiyor.

İsviçrede Mobilya Markasını Tutturmak Ayrı Bir Başarıdır.

“İsviçre avrupanın refah, eğitim seviyesi en yüksek ülkesidir. Ve kanunların kuralların en iyi işlediği ülkedir. Bir mobilya markasının isviçrede satılıyor olması çok büyük emek ve özveri büyük bir kalite-marka altyapısı gerektirir ve biz çok kısa sürede bunu başabildik.” diyen Serdal Macit afrika kıtasının en ücra köşelerine bile mobilya gönderdiklerini ve Nijerda da mağazaları olduğunu belirtirken hedeflerinin Ortadoğu ve diğer avrupa ülkelerine açılmak olduğunu ekledi.

Türkiyenin en büyük mobilya fuarı olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda her yıl yer alan Macitler Mobilya Dubai mobilya fuarı yanı sıra bir çok yurtdışı mobilya fuarına katılmayı da hedefleri arasına almış görünüyor.

Mobilya sektöründe gerçek marka olmanın çok mobilya satmak değil kaliteli mobilya satmak, çok model üretmek değil özgün ve trendleri belirleyen mobilya üretmek olduğunu belirten Serdal Macit örnek olarak Karaman Köşe Koltuğun çok tutulduğunu ve Patentinin kendilerine ait olmasına rağmen bir çok mobilya firması tafafından farklı isimler altında piyasaya sürüldünü gösterdi.

Mobilya sektörünün geleceğinini iyi olacağını belirten Serdal Macit son olarak sektörde kalıcı olmak isteyen firmalara “Kaliteden taviz vermeyin ve yurtdışı hedeflerinizi büyük tutun” tavsiyesinde bulundu.

Kaynak : Global Ekonomi

Kontrol Edin

Luxury Koltuk Takımları

Mobilya modellerinde konfor ve aynı zamanda da zarif detayları ön plana çıkartan mobilya firması elano …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir