Modüler Bölme Duvar Sistemleri

Gelişen teknolojide yapıların kullanım şekilleri ve fonksiyonları da her geçen gün yeniliklere tabi tutularak değişim gösteriyor. Bu şekilde hem daha iyi bir kullanım verimi alınırken hem de daha modern görünümler ortaya çıkıyor. Teknolojinin gereği olarak son dönemlerde kullanılmaya başlanan ve sonuçlarından ise bir hayli memnun kalınan yöntem ise bölme duvar sistemleri. Bu sistem ile bulunulan ortamın çalışma fonksiyonları arttırılırken konfor da üst düzey tutulmaya çalışılıyor.

Hemen hemen tüm mekânlarda kullanılabilen bölme duvar birbirinden ayrı yani bağımsız odaları zahmetsiz bir şekilde oluşturuyor. Mekânın duvar işlevini gören bu bölmeler sayesinde ortam istenildiği gibi şekilleniyor ve etkin çalışma alanları oluşturuluyor. Alüminyum ya da demirin kullanılması ile yapılan katı madde deniş alanları daraltarak daha fazla yaşam alanı oluştururken taşınabilir duvar sistemini getiriyor.

Bölme duvar sistemleri özellikle de ofislerde fonksiyonel çalışma ortamlarının oluşması ve verimli çalışma ortamları için ayrı bölümler sunulması açısından tercih ediliyor. Hareket edebilir yapısı ile mevsimsel değişikliklerden de etkilenmeyen bu sistem açılıp kapanma ya da yer değiştirme özelliğine sahip olarak da dizayn edilebiliyor.

Alüminyumdan oluşan Yapıları ile yangına da dayanıklı olarak üretilebilen bu sistemlerin en büyük avantajlarından biri ise mevcut olan projede bir değişiklik yapılmasına gerek olmadan mekânın içinde oda oluşturulabilmesidir. Binanın projesinde bir değişiklik olmasına gerek kalmaması kurumlara sağlanan büyük avantajdır. Bölme duvarlar oluşturulurken alçı, boya gibi ekstra olan işlemlerin olmayacak olması ise hem mali açıdan hem de zaman açısından firmalara oldukça yarar sağlar. Duvarların kalınlığı ve bölme duvar sistemlerinin kalınlıkları karşılaştırıldığında ise bulunulan alanı daraltmadan çözüm üretmek onuşunda oldukça profesyonel olan bir sistemdir.

Çift taraflı kullanılabilen camlar ısı ve ses kaybını düşüreceğinden dolayı ekstra bir masraf çıkarmadan kolay kullanım sunar. Duvar yapısı ile karşılaştırıldığında bir tuğlanın ağırlığından daha hafifi olan bu sistemler binaya ağırlık vermezler. Bu sayede taşınması ve montajı da oldukça kolaydır.

Ofislerde, dershanelerde, havaalanlarında, hastanelerde ve daha birçok yerde en sık kullanılan yöntem haline gelen bölme duvar sistemleri 80 mm kadar ince yapıları ile alandan tasarruf etmenizi sağlarken çift katmanlı oluşları ile de ısı ve ses yalıtımı konusunda avantajlıdırlar. Uygulama anında bulunan zemine zarar verilmeden montaj yapılması ise kolay uygulamayla birlikte zeminin eski haline getirilmesi durumunda ekstra bir bakım yaptırılmasına gerek bıraktırmıyor.

Yatay camlı bölme duvar sistemleri görünüşe önem veren ve daha modern bir sistem isteyenler için oluşturulmuş durumda. Jalûzi ve de kumlama cam ile yapılan bu sistemde dışarıdan görünmeyen alanların oluşturulması da mümkün.

Tam camlı bölme duvar sistemleri ise camın üstün gücünden faydalanmak için oldukça iyi bir yöntem. Özellikle de ofislerin koridor kısımlarında tam camlı bölme duvar sistemleri kullanılıyor.

Daha egzotik bir görünüm ile fresh bir hava vermek isteyenler için ise cam cama duvar bölme sistemleri uygulanabiliyor.

Kontrol Edin

BASSİ LÜX MOBİLYA

Lüks Mobilya Markaları ve Koltuk Takımı Modelleri Modoko, Türkiye’nin en büyük mobilya merkezlerinden biri. Birbirinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir