İndirimli mobilya için son iki hafta

Şubat ayının başında yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülen ve 30 Eylül’e kadar uzatılan KDV indirimiyle iyi bir dönem geçiren mobilya sektörü temsilcileri, vatandaşlara eylül sonuna kadar indirimli fiyatlardan yararlanmaları çağrısında bulundu.

Mobilyadaki KDV indirimi için sayılı günler kaldı.

KDV indiriminin başladığı şubat ayının ilk günlerinden itibaren mobilya satışlarında indirimden dolayı ciddi bir artış yaşandığını ifade eden Macitler Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Macit , indirimin sektöre enerji kattığını, özellikle mayısın ortasına kadar satışların çok hızlı geçtiğini kaydetti.

Sedal Macit , sonraki süreçte KDV indiriminin 30 Eylül’e uzatılmasıyla vatandaşların biraz yavaş hareket ettiğini dile getirerek, “İndirimin son günlerinde satışların yeniden artmasını bekliyoruz. Bu ayın son günleri hareketli geçer.” dedi.

“FIRSATI KAÇIRMAYIN”

Dünyanın ve Türkiyenin en büyük iki mobilya merkezi olan MASKO ve MODOKO’da en prestijli modern ev mobilyalarını satan Macitler Mobilya’nın yönetim kurulu başkanı ay sonuna doğru indirimi kaçırmak istemeyenlerin mağazalarda yoğunluk oluşturacağını beklediğini iletti.

KDV indiriminin yüzde 18’den yüzde 8’e çekilmesiyle satışlarının arttığını dile getiren Serdal Macit, indirimin son günlerinin iyi değerlendirilmesini istedi.

KDV indiriminin bitmesi demek aslında mobilyada %10 zam demektir. Zamdan önce mobilyanızı almak için size kaliteli mobilya ve hizmet sunabilecek firmaları tercih etmenizi ve 30 Eylülden önce elinizi çabuk tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Kontrol Edin

Özel Tasarım Mekanizmalı Koltuklar

Dekorasyon dendiği zaman ilk akla gelen salon dekorasyonu veya oturma odası dekorasyonu oluyor. Ev dekorasyonlarındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir